Menu

SECURITY TECHNOLOGIES a.s. vyrábí a dodává vlastní klíčový trezor požární ochrany (KTPO) bezpečnostní třídy Z2.

Jedná se o výrobek, který doplňuje zařízení pro přenos požárního polachu. KTPO je odolná schránka, která se zabudovává do vnějšího pláště objektu u vchodových dveří, a slouží k uschování klíčů od hlavních dveří daného objektu pro případ zásahu Hasičského záchranného sboru při požáru.

Elektricky se připojuje k systému EPS, resp. PZTS. První dvířka jsou blokována elektrickým zámkem a monitorována systémem PZTS proti neoprávněnému otevření nebo násilnému vniknutí. Vlastní klíč od objektu je uložen za druhými dvířky a jeho přítomnost je kontrolována elektrickým kontaktem. Tato druhá dvířka jsou uzamknuta na klíč, který vlastní příslušný HZS.

Při vyhlášení požárního poplachu v uzavřeném objektu dojde k odblokování elektrického zámku přivedením napětí z ústředny EPS, první dvířka se tak samy otevřou. Hasiči po příjezdu k zásahu vlastním klíčem otevřou vnitřní dvířka a můžou vyjmout objektový klíč. Díky KTPO odpadá požadavek uložení objektového klíče u Hasičského záchranného sboru, který tak vlastní pouze klíč od vnitřních dvířek trezoru.

Tělo námi vyráběného trezoru tvoří odlitek z tvrdé hliníkové slitiny, odolné proti korozi. K pevnému uchycení na zeď objektu slouží deska zadní stěny trezoru. Vnější dvířka jsou chráněna proti stříkající vodě podle normy DIN 40050 v krytí IP 44 a elektrické vestavěné prvky jsou v části s krytím IP 66.

Parametry:
Pracovní napětí: 12 nebo 24 V
Pracovní proud el. zámku: 340 mA/12 V, 160 mA/24 V
Rozsah pracovních teplot: -25 ºC až  +70 ºC
Rozměry: 230 x 230 x 143 mm
Rozměry kotvící desky: 290 x 245 mm
Hmotnost: 12 kg

 

 

Výrobek byl posuzován TREZOR TEST s.r.o., E. č. TT-213/2017 – bezpečnostní třída Z2.

Schválen MV GŘ HZS ČR TP – KTPO – TELAL – TMA 01/2005/Dodatek č.1.

V případě zájmu kontaktujte našeho obchodního zástupce:

Ing. Miroslav Budín
tel.: +420 533 433 213

KTPO